Вінницька ОДА після скандалу в ЗМІ вимушена знову відкрити наради для журналістів

Як раніше повідомляли місцеві ЗМІ, після низки критичних публікацій у Вінницькій обласній адміністрації провели ряд сумнівних новацій – видалили на офіційному сайті рубрику “план-календар заходів на тиждень”, згодом у відкритому доступі з’явилась інформація про те, що ще в минулому році щотижневі наради, які проводить голова ОДА з структурними підрозділами адміністрації по понеділкам закрили для ЗМІ.

При тому, що ця інформація давно відома переважній частині журналістів Вінниччини, до останніх подій про цей факт жодне видання області не повідомляло.

Чиновники середньої ланки намагались виправдовуватись, що призвело до чергової публічної брехні і невиконання обіцянок. Натомість в соціальній мережі чиновниця з Департаменту ЗМІ спробувала відшуткуватись “активністю журналістів перед виборами” і навіть не намагалась виправдатись за неправдиву інформацію надану місцевому виданню.

Пристали на сторону владу і окремі журналісти, вони вирішили звести конфліктну і протизаконну ситуацію в прикре непорозуміння і фарс. Начебто ніхто нікому нічого не забороняв, а вони не ходять, бо стало нецікаво. При цьому до заборони на присутність журналістів на вказаних нарадах були присутні на них щотижня. Це легко перевіряється фотографіями з вказаних нарад до заборони і після.

Що стосується нашого видання, відповідально заявляємо, що свого часу журналісту нашого видання конкретний чиновник ОДА передав наполегливе прохання більше щотижневі наради не відвідувати, так як вони відтепер будуть проводитись в закритому режимі.

Щоб унеможливити перетворення непрофесійних дій чиновників та їх співчуваючих друзів зі ЗМІ у фарс, ми свідомо направили інформаційний запит в ОДА, щоб зафіксувати поточні позиції.

Запит нашого видання:

1) На яких підставах щотижневі апаратні наради в ОДА закрили для ЗМІ? З чим це пов’язано, чому не допускають на наради журналістів, чим регламентується таке рішення: розпорядження голови ОДА, тощо. Просимо надати копію такого рішення.

2) На яких підставах та чому на офіційному сайті ОДА не публікується план заходів ОДА на тиждень. Просимо надати копію відповідних розпоряджень про обмеження в доступі на публічну інформацію.

3) З огляду на вище викладені факти, просимо надати роз’яснення яким чином в облдержадміністрації впроваджуються європейські стандарти відкритості і прозорості в роботі органів державної влади Закон України «Про доступ до публічної інформації», Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про інформацію” та Закону України “Про доступ до публічної інформації” Указ Президента «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» та Постанова Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835 “Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних”.

І чи не суперечать такі дії відповідальних осіб ОДА – недопуск представників ЗМІ на наради та відсутність плану заходів на тиждень переліченим нормативним актам.

Дякуємо, з повагою редакція інтернет-ресурсу “Вінниця Прес-Поінт”.

На наш запит ми отримали відповідь, яка повністю підтверджує розповсюджену інформацію у місцевих ЗМІ і щодо закриття відповідних нарад, і щодо відсутності рубрики план-календар на тиждень, яку замінили анонсами на один-два дні. Мало того, заступник голови ОДА Олександр Крученюк видав чергову порцію брехні.

Пройдемось по пунктам.

На пункт перший нашого запиту чиновник посилаючись на регламент та постанови Кабміну надав відповідь, якою де-факто підтвердив факт закриття щопонеділкових нарад для представників преси. При цьому заступник голови ОДА відповідальний за інформаційний напрямок в обласній владі послався на те, що під час зазначених нарад порушуються питанння, які становлять інформацію з обмеженим доступом, а саме: державну таємницю та конфеденційну інформацію, що є власністю держави. Тут ми підійшли до чергової і цілком конкретної брехні, або до порушення закону самими чиновниками.

Справа в тому, що якщо на зазначених нарадах порушуються питання з обмеженим доступом, чи державною таємницею то це явний злочин. Позаяк принаймні половина присутніх чиновників на ранкових нарадах у голови ОДА не мають доступу до держтаємниці.

Хто присутній на таких нарадах? Голова і заступники, керівник апарату – в них доступ є. Але на кожній такій нараді присутні директори всіх департаментів та управлінь ОДА, чи їх заступники. І вже тут починаються проблеми з обмеженим доступом. Також на нарадах обов’язково присутні помічники голови ОДА, помічники його замів, штатні та позаштатні радники, в багатьох з них теж немає відповідних доступів до держтаємниці. На таких нарадах присутній і голова бюджетної комісії облради, і директор, або заступник комунального підприємства “Віноблагролісу” та, наприклад, директор обласного архіву, керівник обласного Автодору, головний синоптик області з гідрометеорології, керівник обласного казначейства, екологічної інспекції, реформованої обласної санстанції, директор обласної бібліотеки ім. Тімірязева, керівник центру зайнятості тощо. Роздивитись присутніх можна на фото з нарад:

І всі ці люди мають доступ до держтаємниці та інформації з обмеженим доступом? Звісно що ні. Не надав заступник голови ОДА у відповіді на наш запит і копію розпорядження про закритий режим вказаних нарад.

У відповіді на другий пункт нашого запиту заступник губернатора послався на ряд нормативних актів і запевнив, що робота місцевих адміністрацій проводиться за річними, квартальними або місячними планами, зникнення розділу тижневих не пояснив, і запропонував користуватись рубрикою анонси. Копію відповідного розпорядження про видалення рубрики тижневого плану не надав.

Відповідь на пункт третій – банальна і неякісна відписка.

Коментар експерта. Юлія Грига керівник ГО “Філософія серця”:

Відповідно до статті 1 Закону “Про доступ до публічної інформації” Публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків.

Однозначно план заходів є публічною інформацією і має бути оприлюднений на сайті облдержадміністрації. Що стосується помилки в посаді, (тема з плутаниною мера Вінниці з головою РДА ред.) то зрозуміло, що вона технічна.

Гірше, коли орган влади свідомо не оприлюднює свої документи чи не забезпечує участь у засіданнях,- прокоментувала Юлія Грига конфліктну ситуацію для нашого видання.

Саме ця організація ГО “Флософія серця” займалась моніторингом виконання закону «Про доступ до публічної інформації» Вінницькою обласною державною адміністрацією в 2016 році і надала тоді найвищу оцінку обласній владі.

Журналістам все ж вдалось привернути увагу до неоднозначних рішень ОДА, в тому числі моніторингових організацій з дотримання прав журналістів. За нашою інформацією на завтрашню нараду можуть завітати декілька місцевих представників ЗМІ та медіа експертів, а влада в свою чергу вагається, чи зробити завтра вигляд, що ніяких нарад не закривали, що самі ж заперечили в офіційній відповіді Крученюка та Департаменту ЗМІ нашому виданню, чи продовжувати проводити наради в закритому режимі. Чи визнає влада помилкові рішення побачимо вже в понеділок, а ми тим часом публікуємо наш запит на поновлення відкритого режиму нарад, надісланий в Департамент ОДА ще 18 січня, на який до сьогодні відповіді не отримали.

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

На території Ладижинської ОТГ плавучим земснарядом крали пісок

Спеціалістами сектору державного екологічного нагляду (контролю) надр виявлено несанкціонований піщаний кар’єр, який розташований на території Ладижинської ОТГ між селами Лукашівка та Білоусівка.

У Вінниці помер відомий актор із фільму «В бой идут одни старики»

Прощання з Немченком відбудеться 3 листопада У Вінниці помер український і радянський актор Олександр Немченко, найбільше відомий глядачу по...

Від коронавірусу померла сім’я лікаря, який був завідувачем поліклініки Вінницької обласної лікарні ім. Пирогова

Як повідомляє OBOZREVATEL, спочатку від хвороби померла 92-річна мати лікаря, потім брат, а за тиждень і сам Віктор Колодько.

У Немирівському районі у звязку з ремонтними роботами перекрили міст через Південний Буг

Приблизно на два місяці у Немирівському районі перекрили рух автотранспорту на одному з мостів. Обмеження пов’язані з ремонтними роботами.

Поліція розшукує 30-річного мотоцикліста Богдана з Ситківців Немирівського району

Богдан Гуцаленко виїхав на мотоциклі з дому два дні тому, але так і не повернувся, був одягнений у коричневу футболку. Рідні просять...

Напередодні Всеукраїнського Дня дошкілля у Тульчинській РДА нагородили працівників закладів дошкільної освіти району

Сьогодні, 25 вересня, напередодні професійного свята – Всеукраїнського Дня дошкілля, що відзначається щороку 27 вересня, в кабінеті голови районної державної адміністрації відбулося...

АКЦІЇ | ПРОПОЗИЦІЇ

Відкрився новий міжнародний маршрут Умань – Каліш

Це прекрасна новина для туристів і людей, які їздять на роботу з України в Польщу! Посадка пасажирів в автобуси проводиться на автостанціях Умань, Теплик,...

Зробіть унікальний подарунок “живу” іграшку

Якщо ви, як і ми, задались питанням “це живі діти чи ляльки?”, то ми раді представити вам автора цих неймовірних створінь! Творець усіх робір –...

Помічник в світі реклами! – “Yspih Studio”

12 РОКІВ УСПІШНОЇ РОБОТИ Студія Реклами "Yspih Studio" в першу чергу це команда досвідчених професіоналів. Ми робимо свою роботу з 2006 року, і за цей...

Акції та знижки на покупку автомобілів Audi

Спеціальна акційна пропозиція спекотного літа. Ваш шанс стати власником бестселерів свого класу – преміальних кросоверів Audi Q7 та Audi Q5 з вигодою – 10%. З...

Інтернет магазин запчастин до сільгосптехніки

Якщо Ви фермер з одним гектаром землі або директор великої агро-компанії, значить у Вас є техніка, яка допомагає Вам у нелегкій праці. А необхідні...

УКРАЇНА

Коли відкриють садочки і школи в Україні

Навчання в школах і садочках призупинилося ще з 12 березня Освітній процес в Україні, який зупинився через карантин ще...

В Кабміні розповіли, як українці зможуть потрапити на роботу до Європи

Уряд розглядатиме кожен запит щодо заробітчан з України окремо Влада розглядатиме окремо кожен запит з Європи щодо українських заробітчан....

Весняний призов до армії: у ЗСУ допускають ще одне перенесення

У Збройних силах України (ЗСУ) допускають повторне перенесення весняного призову. Про це заявив головний епідеміолог ЗСУ Микола Олим, пише РБК-Україна. Він підкреслив, що це...

ФІНАНСИ

Підприємці отримають виплати на часткове покриття зарплат

Для вінничан, які є суб’єктами малого та середнього бізнесу, Вінницький обласний центр зайнятості повідомив, що 27 квітня на позачерговому засіданні Уряд ухвалив...

Нацбанк оголосив про нові правила переказів та поповнення карток

Віднині банки зобов'язані ідентифікувати всі операції своїх клієнтів, незалежно від суми і призначення Новий закон про фінансовий моніторинг, який набув чинності...

Як оформити допомогу по безробіттю через додаток Дія – три кроки

Відтепер оформити виплату допомоги по безробіттю можна онлайн через портал державних послуг Дія. Для цього необхідно зробити лише три кроки:

АГРОНОВИНИ

Сучасний завод з переробки кукурудзи побудують у Вінницькій області

У Вінницькій області реалізується масштабний інвестиційний проект компанії «Дакса Бунге Україна» по будівництву заводу з переробки кукурудзи на крупу та борошно у...

Лимонний огірок – нова екзотична рослина для українських садів

В Україні все частіше зустрічається новий екзотичний овоч – лимонний огірок.  Екзотичний огірок округлої форми під назвою “Кришталеве яблуко”...

В Україні побудують завод, який перетворюватиме стічну воду на спирт

В Україні планують створювати технічний спирт за рахунок очистки стічних вод.  Деталі: Саме такі плани на майбутнє має власник компанії...

ЗДОРОВ'Я

Вчені виявили абсолютно нетиповий симптом COVID-19 – нове дослідження

Науковці розширили список симптомів при коронавірусній інфекції. Деталі: Американці вчені вказали, що список симптомів коронавірусу може бути набагато більшим, ніж...

Голова Вінницької ОДА без попередження, вночі, перевірив 5 лікарень: в Тульчині, Іллінцях, Гайсині, Крижополі і Шаргороді

Голова Вінницького ОДА без попередження навідався до Тульчинської, Гайсинської, Крижопільської, Іллінецької та Шаргородської районних лікарень. Таким чином він хотів перевірити, чи готові...

Медики пояснили, чим небезпечна мода на голі щиколотки

Експерти постійно стверджують, що ноги повинні бути у теплі Закочені або укорочені штани зараз у моді. Однак носіння...

Найбільше читають

Подробиці ДТП у Барському районі: одна людина загинула, троє – травмовані

На Вінниччині у ДТП загинула одна людина, троє - травмувалися. Аварія сталася увечері 20 листопада поблизу села Лука-Барська Барського району. Про це...

Відкрився новий міжнародний маршрут Умань – Каліш

Це прекрасна новина для туристів і людей, які їздять на роботу з України в Польщу! Посадка пасажирів в автобуси проводиться на автостанціях Умань, Теплик,...

Зробіть унікальний подарунок “живу” іграшку

Якщо ви, як і ми, задались питанням “це живі діти чи ляльки?”, то ми раді представити вам автора цих неймовірних створінь! Творець усіх робір –...

Вінницькі лікарі випробовують український препарат “Біовен” у лікуванні коронавірусу

Вінницькі лікарі у боротьбі з коронавірусом випробовують лікарський засіб "Біовен", який виготовляє українська компанія ТОВ "Біофарма плазма". Наразі в Україні цей препарат...

На території Ладижинської ОТГ плавучим земснарядом крали пісок

Спеціалістами сектору державного екологічного нагляду (контролю) надр виявлено несанкціонований піщаний кар’єр, який розташований на території Ладижинської ОТГ між селами Лукашівка та Білоусівка.