За 27 років незалежності в Україні зникло 468 сіл

Майже півтисячі сіл – ніби і не було. Саме стільки населених пунктів зникло з карти України за 27 років. Ще приблизно стільки стоять пусткою, людей там немає. І лідирує тут Чернігівщина – мінус 54 села. Демографічна ситуація лише погіршується, а величезні території можуть стати безлюдними. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

У Прогресі вже давно забули, що таке магазин, а в Олешні на зиму закриють. Найбільше там купують макарони та сіль. Десять буханців раз на два дні привозять під замовлення. Від колишнього розмаху цього села залишилися самі спогади.

На Чернігівщині від 1990 року з обліку знято 54 села, ще десять спорожніли. Це найстарша за віком населення область і ця тенденція історична. Про те, що Чернігівщина привабливий регіон для пенсіонерів, писали путівники ще 100 років тому. Витяг за 1912 рік: “Чернігів – улюблений пункт, куди направляються доживати”.

Катастрофічно скорочується населення в усій Україні. Міграція, війна, ДТП, але найголовніше – лише у Києві народжуваність перевищує смертність. У семи областях України на сотню померлих не народжується і половина дітей. І така тенденція зберігатиметься.

Якщо демографічна ситуація найближчими десятиліттями не зміниться, українців в Україні може просто не залишитися: хто виживе, той виїде. І вихід один – завозити людей з інших країн.

Депресивною територією, коли є можливість отримати державну підтримку, визнано лише одне місто. І це не на Чернігівщині. Ним стало місто Токмак на Запоріжжі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here