Сьогодні 27 травня мешканці села Кирнасівка Тульчинського району знову вийшли до колишнього цукрового заводу на протест, щоб з його території прибрали газові та кисневі балони. За словами кирнасівчан, вони можуть вибухнути в будь-який момент, повідомляє Vlasno.info.
- “Ми хочемо, щоб з території заводу забрали газові та кисневі балони. Вони є дуже небезпечними і можуть знищити всю територію довкола. Якщо вони вже хочуть знищити завод, то хай спочатку дадуть нам робочі місця, переконають нас, що найближчим часом обов’язково буде все відновлено”, – розповідає одна із протестуючих Марія.
Із керівників ТОВ «Кирнасівський цукровий завод» до протестувальників знову ніхто не вийшов. Люди вкотре розчарувалися та розійшлися, проте зупинятися вони не збираються.

Напередодні, десятки мешканців Кирнасівки перекрили залізничний проїзд, протестуючи проти чергової спроби знищити цукровий завод, пише agronews.ua.
- “З людьми, які працювали на заводі, дотепер не розрахувалися. Ми розуміємо, що грошей вже не побачимо, то хоча б цукром відплатили, а вони хочуть його прикарманити. Ми були б раді, якби завод знову запрацював. Він давав роботу півтисячі місцевих. А тепер його хочуть розібрати і продати. І все зробити тихцем, щоб громада нічого не отримала”, – зазначили мешканці Кирнасівки.
Протестуючі наголошують, що уже були спроби порізати завод. Частину порізаного все-таки вдалося вивезти.
- “І ось тепер невідомі люди знову прибули на завод і приступили до цих самих дій. Ми швиденько зібрались і на місце, аби цього не допустити!”, – сказали мешканці Кирнасівки.

Десять років правоохоронці розслідують справу про кирнасівський цукор. Протягом цього часу змінилося декілька керівників заводу.
У грудні минулого року кирнасівські активісти у присутності перших осіб районної влади познайомилися з новим виконавчим директором ТОВ «Кирнасівський цукровий завод» Сергієм Бевзенком та інвестиційною програмою власника компанії.
Програма дуже приваблива: за наступних п’ять років на місці теперішнього заводу має побудуватися елеватор, якщо дозволять технічні умови – ще низка об’єктів із переробки сільськогосподарської продукції, а також біогазова станція.
- “Сума інвестицій – 180 мільйонів доларів. Людям обіцяли роботу під час будівництва та вже на діючих підприємствах. То ж невже їх знову надурили?”, – йдеться у повідомленні.