В Тульчинському районі за підтримки інвесторів реалізовано грантовий проект

0
123

У Богданівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, що у Тульчинському районі, відбулося урочисте відкриття утепленої спортивної зали.

Проект Богданівської сільської ради було реалізовано завдяки перемозі у 15 Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад.

Для утеплення зали встановлено нові енергозберігаючі вікна та батареї. Загальний бюджет грантового проекту склав понад 235 тис. грн, із них 90 тис. грн профінансувала обласна Рада з фонду конкурсу, 50 тис. грн перерахувала ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер», директором якої є депутат обласної Ради Ігор Лещенко, ще 30 тис. грн. виділила Богданівська сільська рада, 30 тис. грн отримали від СТОВ «Богданівське» на чолі з керівником, депутатом районної ради Олегом Дяченком і 15 тис. грн склав внесок ГО «Життя та розвиток громад», яку очолює депутат обласної  Ради Лариса Білозір.

– Щиро вдячні всім спонсорам цього проекту, котрі відгукнулися і допомогли в його реалізації, – сказав Богданівський сільський голова Василь Неборецький. – Тепер діти мають змогу займатися спортом у теплій залі. Поставлена мета проекту досягнута повністю. Але ми звернули увагу, що стара стеля на фоні оновленої зали виглядає не дуже привабливо.  Сільська рада додасть ще 20 тисяч гривень на ремонт стелі та встановлення нових світильників. В ідеалі ми матимемо повністю оновлену залу.

Урочисте відкриття оновленої спортивної зали почалося зі святкового концерту. Юні школярі разом із вчителями співали українських патріотичних пісень та декламували вірші. Діти нагадали всім присутнім героїчну історію України, починаючи з часів гетьманства і до останніх подій років Незалежності. Вшанували пам’ять загиблих воїнів, які захищали свободу та територіальну цілісність нашої держави від російського агресора.

Другою частиною святкування стали виступи та змагання серед учасників військово-спортивного клубу «Юний десантник», який славиться своїми здобутками та відмінною військовою підготовкою на весь Тульчинський район. Клуб був створений у 2015 році при Богданівській школі за ініціативи заступника директора, майора повітряно-десантних військ Олександра Паладія, який є його незмінним керівником.

На час змагань хлопці з ВСК «Юний десантник» демонстрували свою спортивну підготовку у складі команд – «Патріоти» та «Козаки». Учасники змагалися у різних вправах та конкурсах – збирали та розбирали автомати, заряджали набої на швидкість, стріляли по мішеням, надавали першу медичну допомогу, перекочували колеса від вантажівки, перетягували канат, демонстрували вміння з рукопашного бою. До журі були запрошені гості свята – чотириразовий чемпіон світу з жиму лежачи Ігор Лещенко, комісар Роман Сватко та керівник Тульчинського районного ТСОУ Юрій Касьяненко.

– Радий всіх вітати на цьому святі, – зазначив депутат обласної Ради Ігор Лещенко. – Хочу висловити своє щире та приємне здивування стосовно «Юного десантника» – такої відмінної військово-патріотичної підготовки у школах я вже давно не бачив. Вихованці клубу великі молодці, так тримати! Реалізація спільними зусиллями проекту з оновлення спортивної зали дасть можливість тренуватись і в холодну пору року. Вірю, що і здобутки юних десантників будуть ще більшими. Наше підприємство з великим задоволенням підтримує подібні проекти, адже спорт – це здоров’я нації. Позаминулого року ми реконструювали спортивну залу у Заозерненській школі, минулого року відкрили тренажерну залу в Оляниці, цьогоріч, окрім Богданівки, оновили спортзалу у Василівській початковій школі.

Гості свята подарували для занять у спортивній залі боксерську грушу, мат татамі та боксерську грушу. А для всіх учасників змагань депутат обласної Ради Лариса Білозір передала великий смачний торт й зазначила, що завдячуючи спільній активній роботі цього року в Тульчинському районі її громадська організація допомогла з написанням, співфінансуванням і реалізацією 16 проектів, значна частина яких безпосередньо стосувалася закладів освіти. Йдеться не лише про ремонти класів та шкіл, а й встановлення ігрових майданчиків, які знаходяться на території освітніх закладів.

– Ми цьогоріч реалізовуємо цілу низку проектів, спрямованих на патріотичне виховання молоді. Після того, як у березні ми провели навчання представників громад Тульчинського району, за показником залучених коштів у рамках обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Тульчинщина стала лідером в області. Тут на кожну гривню фінансування залучено майже 4 гривні спонсорських коштів. Це та невелика частка проробленої роботи, що ми можемо зробити для наших громад на цьому етапі. Далі буде більше, головне працювати злагоджено разом із громадами, бізнесом та владою і творити спільний результат, – зазначила депутат обласної Ради, голова ГО “Життя та розвиток громад” Лариса Білозір.

На завершення святкового заходу дирекція школи та ВСК «Юний десантник» нагородили всіх інвесторів подяками за допомогу у створенні навчально-матеріальної бази для занять спортом, пропаганду здорового способу життя, сприяння у патріотичному вихованні молоді та підготовці юнаків до служби у Збройних Силах України.

Ксенія Назіна
Фото Олександр Канарський

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here