Роботу Тростянецького спиртозаводу остаточно заблокували місцеві жителі

0
60

Близько трьохсот мешканців смт Тростянець вийшли на масовий протест проти роботи державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод, яке неочищеними викидами виробництва отруює довкілля і загрожує самопочуттю і здоров’ю мешканців райцентру, як повідомляє Lada.FM

На засіданні обласної комісії із техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Вінницькій ОДА було прийняте рішення про заборону виробництва до вирішення питання з очисними спорудами. Проте, як повідомили наше видання обурені мешканці, ніхто роботу спиртового заводу не припинив, нестерпний сморід із бардополів, підсилений червневою спекою, продовжує отруювати життя і здоров’я тростянчан. І з огляду на те, що попереджувальна акція, що проходила біля прохідної спиртзаводу, також не вплинула на керівництво підприємства, 25 червня тростянчани перекрили з нього в’їзди і виїзди.

Людям терпець урвався дихати і жити у такому смороді. Тростянчани сповнені рішучості не допустити в’їзду чи виїзду з підприємства транспорту. Нині люди складають списки груп чергування протестувальників. Чергування розбили на кілька днів наперед. Акцію оголосили безстроковою, оскільки на рівні керівництва області і країни посадовці підтримали вимоги тростянчан про припинення роботи заводу до встановлення нормального рівня очисних споруд. Однак, керівництво підприємства вимоги ці ігнорує.

Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій має намір звернутися до ГУ Нацполіції та прокуратури області, аби забезпечити виконання рішення обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо тимчасової зупинки роботи Тростянецького спиртзаводу. Наразі керівництво підприємства відмовляється виконувати рішення комісії, ухвалене 20 червня.

Як зауважила голова Тростянецької ОТГ Людмила Червонецька, під час виробництва на заводі за добу утворюється 700 кубометрів рідких відходів спирту, що доставляється по трубах на 40-гектарні поля фільтрації, розташовані на північ від селища. Щодобово закачуються тонни органічних залишків, які гниють. Сморід, який від цього утворюється, зовсім несумісний із безпечною життєдіяльністю людей. Уникнути неприємних запахів можна за рахунок переробки відходів, чи встановлення біогазової установки. Відходи не повинні зберігатися під відкритим небом, створюючи загрозу для життя і здоров’я людей.

Депутати обласної ради під час сесії ухвалили звернення до голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України щодо екологічної ситуації в смт Тростянці Вінницької області. Там протягом кількох років місцевий спиртозавод, який є державним підприємством, забруднює довкілля шкідливими викидами. Вінницькі обранці закликали профільні міністерство та комітет ВРУ втрутитися в ситуацію.