У Шаргородському районі через самовільний видобуток вапняку може просісти автомобільна траса

0
51

У Шаргородському районі шахти, в яких припинено видобуток вапняку, законсервовані Джуринським шахтоуправлінням. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

Під час розширеного засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій йшлося про недопущення самовільного видобутку корисних копалин у штольнях закритих шахт на родовищах “Лиса гора”, “Козацький горб” (дільниця №12), “Джуринське” (дільниця №3), розташованих на території с.Джурин Шаргородського району.

Через самовільний видбуток знищується природне кріплення шахт, що породжує загрозу життю і здоров’ю людей, які самовільно здійснюють видобуток корисних копалин шахтним способом.

Додамо, що гірничі виробки дільниці №3 Джуринського родовища проходять під автомобільною дорогою Р-36 Немирів – Могилів-Подільський та під с.Джурин Шаргородського району, що створює загрозу життю і здоров’ю не лише копачів, а й населення, яке проживає в межах цих виробок, а також може призвести до просідання поверхні, в тому числі зазначеної автомобільної дороги і населеного пункту.

Розробляється план заходів щодо недопущення самовільного видобутку корисних копалин в шахтах і роз’яснювальної роботи на відповідних територіях.