У 2019 році бюджет Ладижина перевищить мільярд гривень

0
43

У листопаді, Верховна рада проголосувала зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, які запроваджують нові норми у 2019 році.

Зміни до кодексів ще має підписати Президент України.

Зі змін, про які стало відомо і які мають торкнутись бюджету Ладижина, у 2019 році збільшиться розмір екологічного податку (за викиди двуокису вуглецю в атмосферне повітря) з 0,41грн./тонну до 10 грн./тонну.

Поки не відомо чи змінюється пропорція розподілу цього податку між бюджетами. Сьогодні цей податок розподіляється наступним чином: 25% надходить до міського бюджету, 30% – до обласного бюджету, 45% – до державного бюджету. І у 2018 році плановий податок (Надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами), який має надійти до бюджету Ладижина, складає 39,8 млн. гривень.

Що ж очікувати в 2019 році?

Якщо пропорція розподілу екологічного податку між бюджетами не зміниться, а планові викиди в повітря будуть відповідати плановим показникам 2018 року, то до бюджету міста Ладижина у 2019 році має надійти 970 мільйонів гривень екологічного податку. Відповідно бюджет міста складатиме понад один мільярд гривень.