У селі Городківка Крижопільського району випадково знайшли муровані підземні тунелі

0
74

У центрі села Городківка Крижопільського району випадково знайшли муровані підземні тунелі. За однією з версій вони могли бути пов’язані з місцевим костелом, церквою і торговими рядами, про що повідомляє Nа Парижі.

Про несподівану знахідку у групі «Городківка. Історична спадщина» у Facebook написав Вадим Василишен. За його словами, підвал під “рампою в місті” зберігся у чудовому стані попри вік, і таких мурованих ходів в області майже не залишилося. Він зацікавився походженням підземель.

У дописі до посту автора Валентина Гижко вказує, що «у «Каталозі-довіднику: Пам’ятки історії та культури України» поряд з іншими ця споруда також займає місце, як пам*ятка ХVII століття (Комсомольська вул.: №2, Костьол Пресвятої Діви Марії, 1747 (архіт.); №26,Свято-Казанська церква, 1616 (архіт.); Леніна вул.: №3, Ряди торговельні (довга крамниця), ХVII (архіт.)

Зважаючи, що стародавня Мястківка у той час була доволі великим містечком та приваблювала орди степовиків, то можна припустити, що деякі споруди були пов’язані між собою ходами. Хоча можливо вони – витвір архітекторів більш пізнього часу. Можливо знайдуться фахівці, які їх дослідять.

Відео підземеллями можна подивитися ТУТ.