У місті Бар Вінницької області розпочав роботу проєкт «Театр Рівності». Для тамтешніх людей, які мають порушення зору, організували інклюзивне мистецтво.
Зі 150 незрячих із цього населеного пункту, на кастингу відібрали п’ятеро людей бажанням працювати у цьому жанрі. З ними працює професійний режисер. А також психолог, адже головною концепцією проєкту є соціалізація незрячих через театральне мистецтво. У колективу мали відбутися гастролі у Львові, Кам’янець-Подільському та Вінниці. І головною родзинкою вистави мало б стати специфіка сприйняття виступу глядачами. Слухати дійство вони мали із зав’язаними очима. Під ефект квадрозвуку. Але через карантин гастролі скасовувати.

«Ще на початку цього року наш театр Барський МХАТ спільно з міськрадою подали проєкт до Українського культурного Фонду. Крім нас було ще 155 заявок на тематику: «Інклюзивне мистецтво». Серед яких наша ідея набрала найбільше балів. На її втілення у життя ми отримали грант розміром понад 400 тисяч гривень», – розповідає Роман Григор’єв, керівник проєкту.
У карантинних умовах барський «Театр Рівності» свою виставу записує у відео та аудіо форматах.
- «Наші актори, а це три жінки та двоє чоловіків віком від 35 до 65 років, читають вірші вінницької поетеси Світлани Травневої. Назва літературно-музичної композиції «Кохання, як воно є». Кожен з акторів-аматорів словом втілює у життя різні історії кохання. Все це відбувається під музичний акомпанемент. Якби вистава відбувалась у залі для глядача, то ми б ще залучити квадрозвук. Це спеціальна технологія, яка дозволяє навіть у суцільній темряві відчувати об’ємно кожен звук та рух на сцені», – додає режисер проєкту Ірина Дєдова.
Найближчим часом «Театр Рівності» презентує свою виставу у режимі онлайн. У планах також видати збірку поезії, яку задіяли у виставі, з елементами друку шрифтом Брайля.