Міський голова Бару оголосив голодування через рішення депутатів міськради

0
65

Незвичайний підхід до вирішення нагального для міста Бар обрав мер райцентру. Артур Цицюрський з 3 вересня пішов у відпустку «за власним бажанням» і оголосив голодування. Щоб бути на виду, в центрі міста він встановив намет для збору підписів на підтримку проекту «Яблучний шлях», який ігнорує міськрада, про що повідомляє РЕАЛ.

Відзначимо, приводом для проведення такої публічної акції міським головою став саботаж депутатського корпусу. На порядок денний сесії Барського міськради 2 вересня було винесено 4 питання по реалізації проекту «Яблучний шлях», який передбачає створення виробничо-туристичного кластера і запуску тематичного екскурсійного маршруту, а головне – підтримку коштами ЄС.

З 26 депутатів на сесію прийшли тільки 17. За продовження реалізації проекту виступили лише 11 обранців. Як наслідок, голосування було провалене. Артур Цицюрський заявив, що депутати навмисно саботують реалізацію ідеї, адже рішення виносяться не перший рік. Раніше депутати їх підтримували, а тепер «прокотили». У мера пояснень такої позиції депутатського корпусу немає.

«Так як депутати саботують прийняття рішення, яке важливо для суспільства, я вирішив влаштувати одиночну акцію на підтримку проекту «Яблучний шлях» і оголосив голодування, як протест проти свавілля депутатів. Вважаю таку “???” позицію депутатського корпусу неприпустимою, – заявив Артур Цицюрський газеті «День». – Всі знали про питання, які будуть винесені на сесію, по реалізації проекту за кошти ЄС. Знали про їх важливість для життя громади, але вчинили по-своєму, заблокувавши розвиток проекту».

За словами мера, передбачалося прийняти звичні питання – затвердити проект землеустрою, узгодити місця для посадки яблунь місцевих сортів, облаштування дегустаційного центру та інше.

«Це були чисто практичні рішення, які потрібно вирішити негайно, так як тільки наша громада гальмує розвиток проекту. Очевидно, що для окремих депутатів виконання політичних замовлень важливіше, ніж репутація та діяльність в інтересах громади. Це спонукало мене до радикальних дій – голодування», – запевнив міський голова.

Скільки триватиме голодування, він не уточнив. Оскільки Цицюрський пішов у відпустку «без збереження заробітної плати», то проводить час в наметі, де збирає підписи городян на підтримку «яблучного» проекту. Маючи достатню кількість підписів, він планує оперувати ними перед міськрадою на позачерговій сесії. Мабуть, мер вважає, що таке тиск дасть результат.

Нагадаємо, що проект «Яблучний шлях» реалізується на території Северинівський і Барської ОТГ Вінницькій області. Його вартість 560 тис. Євро. Більшість коштів повинні бути спрямовані на відновлення історичних об’єктів, будівництво нових рекреаційних зон, а також координацію об’єднання сільгоспвиробників плодово-ягідного напрямку. З травня 2019 реалізація проекту з боку Барської ОТГ припинена. Депутати ігнорують сесії, щоб не голосувати.

Обранці негативно ставляться до задумів, аргументуючи свою позицію тим, проект є абсурдним, і більшу частину коштів доведеться виділяти з місцевого бюджету, а користь від проекту вони вважають сумнівною.